Postup při ručním mytí

Mokré čištění zahrnuje mnoho různých pracovných postupů, pro které potřebujeme různé čistící prostředky, nástroje a důkladný systematický přístup.

 

Příprava

Komponenty náchylné na vlhkost (zapalování, sací příruby na vzduchových filtrech, dynamo apod.) by měly být zakryty fólií.

Pokud jsou disky kol extrémně znečištěny, měly by být ošetřeny před motorem.

 

 

 

Motor a motorový prostor

Nastříkejte spray SONAX Engine and Cold Cleaner na motor a jeho okolí. Postupujte systematicky zezadu dopředu a shora dolů. Dále vystříkejte vnitřek krytu odspoda nahoru. Dbejte na správné kroky postupu.

Na hrubé nečistoty použijte kartáč SONAX Cleaning Brush. Kartáč má plastové kování, takže nehrozí poškrábání laku.

Nestříkejte čistič na horký motor!

 

 

 

Dveřní závěsy a prahy

Otevřte dveře auta a jeho kufr. Nastříkejte spray SONAX Engine and Cold Cleaner na dveřní závěsy, prahy a dešťové kanálky kufru. Na silně znečištěné části použijte houbu SONAX Multi Sponge nebo kartáč SONAX Cleaning Brush. Stříkejte vše systematicky (např. stále pracujte prosti směru hodinových ručiček).

 

 

 

Přední spoilery

Postříkejte hmyzem pokryté spoilery sprayem SONAX Engine and Cold Cleaner anechte působit před před vysokotlakým čištěním. Pokud je potřeba, očistěte povrch ručně pomocí SONAX Sofr Cleaner.

 

 

 

Disky kol

Postříkejte ráfky a disky čističem SONAX Rim Cleaner a podle stupně znečištění odstrňte ručně pomocí SONAX Multi Sponge nebo SONAX Cleaning Brush.

Nezapomeňte na rezervu!

 

 

 

Vysokotlaké čištění

  • Doporučujume používat parní čistič s čistou vodou a bez chemických přísad.
  • Začněte vepředu naspod spoilerů. Když se dostanete k motorovému prostoru, vysokotlaký čistič dosáhne svého optima pracovní teploty. Pro motorový prostor použijte podobný postup jako při stříkání sprayem.
  • Pokračujte na straně řidiče shora dolů a dále proti směru hodinových ručiček. Vyčistěte ráfky, pneumatiky a poklice.
  • Otevřte dveře řidiče, ostříkejte dveřní rám, potom okraj dveří. Zavřete řidičovy dveře. Otevřte zadní dveře a postup opakujte. Zavřete dveře. Očistěte tadní ráfek, pneumuatiku, blatník. Kompletně ostříkejte řidičovu stranu.
  • Se zavřeným kufrem ostříkejte zadní stranu.
  • Očistěte spolujezdcovu stranu stejně jako řidičovu stranu.
  • Nyní ostríkejte nářadí, rezervu a rohožky (pokud jsou gumové).

Zatlačte auto dopředu/dozadu půl otočky, takže se můžete dostat na nedostupná místa (disky, blatníky apod.)

 

 

 

Poklice

Pokud je potřeba, odstraňte poklice. Nasprejujte kovové ráfky a poklice pomocí SONAX Rim Cleaner.

 

 

 

Dokončení čištění motorového prostoru

Pokud je potřeba, vysušte motor, blok motoru, zapalování - ideální zkompresovaným vzduchem. Postříkejte všechny komponenty v motorovém prostoru tenkou vrstvou SONAX MoS2Oil. Tím se zabrání úniku eletrického proudu a rzi způsobené vlhkostí.

Zavřete kryt.

 

 

 

Odstranění šmíru

Pokud naleznete šmír pokrývající lak, postříkejte povrch nezředěným sprayem SONAX Fallout Cleaner. Nechte působit maximálně 5 minut.

 

 

 

Omytí šampónem

Předčistěte hrubé nečistoty jako hmyz apod. pomocí SONAX Engine and Cold Cleaner a SONAX Soft Cleaner. Omyjte auto pomocí SONAX Gloss Shampoo houbou SONAX Multi Sponge. Umývejte důkladně proti směru hodinových r

 

  

 

Mytí vysokotlakým čističem

Kompletně ostříkejte auto.

Nezapomeňte na poklice!

 

 

Zakončení mokré fáze

Pracujte na velkých pvrších pomocí SONAX Flexi Blade. Setřete vodní kapky pomocí SONAX Car Care Cloth.